router
Najlepszy sprzęt

Dlaczego warto wykorzystać router bezprzewodowy?

Już od kilku lat routery bezprzewodowe dominują nad tymi wykorzystującymi kable. To urządzenia o tak wielu zaletach, że szturmem podbiły rynek i właściwie nie ma ryzyka, że w najbliższej przyszłości stracą na znaczeniu albo zostaną wyparte przez alternatywne rozwiązania. Dlaczego warto korzystać z routerów bezprzewodowych?

Bo nie ma kabli!

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że router bezprzewodowy nie wymaga, by podłączać go przy pomocy kabli do innych urządzeń. Oznacza to brak konieczności prowadzenia przewodów przez każde pomieszczenie w mieszkaniu. Minęły już czasy, kiedy w domu znajdował się jeden komputer stacjonarny, a router był ustawiony tuż obok niego oraz telefonu, by nie było potrzeby rozciągania kabli. Obecnie liczy się mobilność. W przeciętnym gospodarstwie znajduje się zdecydowanie więcej urządzeń, które wymagają dostępu do internetu, a prowadzenie przewodów do wszystkich wydaje się być nierealne. Najprawdopodobniej spowodowałoby to duży chaos organizacyjny oraz obniżyłoby estetykę mieszkania.

Chodzi o mobilność

Router bezprzewodowy umożliwia korzystanie z internetu niezależnie od miejsca w mieszkaniu, w którym znajduje się użytkownik. Dzięki temu urządzeniu można przeglądać media społecznościowe przez smartphone siedząc na balkonie, oglądać nowe seriale z platform streamingowych na telewizorze i grać w premierowe gry na laptopie ustawionym w łóżku. Współcześni użytkownicy nie chcą pamiętać o konieczności odłączania i podłączania kabli. Zdecydowanie bardziej interesują ich możliwości i wygoda, jakie daje swobodne korzystanie z internetu bezprzewodowego.