11713_kamera_ip_dome_px_di2028pw_2mp_2_8mm_glowne_l_
Najlepszy sprzęt

Kamery IP – co warto o nich wiedzieć?

Kamera IP to urządzenie rejestrujące obraz, który na żywo podglądać można online na komputerze lub smartfonie. Kamery IP mają bardzo szerokie zastosowanie. Montowane są zarówno w domach, jak i firmach. Co warto o tym urządzeniu wiedzieć?

Co to jest kamera IP?

Jak wspomniano, kamery IP są urządzeniami monitorującymi obraz. Co ważne, na rynku dostępne są modele mogące rejestrować zarówno obraz, jak i dźwięk. Kamera podłączona jest do sieci internetowej. Dzięki temu rejestrowany obraz oglądać można na żywo online z dowolnego miejsca.

Jakie możliwości mają kamery IP?

Największą zaletą kamer IP jest fakt, że umożliwiają one podgląd obrazu na żywo. Dzięki temu użytkownik może w dowolnym czasie zobaczyć co dzieje się w domu, bądź innym miejscu, które kamera obserwuje. W znaczący sposób zwiększa to poziom bezpieczeństwa. Przykładowo będą na wakacjach w każdym momencie sprawdzić można, czy nic złego w domu się nie dzieje. Dostępne dziś na rynku kamery IP wyposażone są w innowacyjne rozwiązania. Mowa tu choćby o czujniku ruchu, dzięki któremu kamera włącza się automatycznie, jak tylko czujnik taki ruch wyczuje.

Jakie jest zastosowanie kamer IP?

Kamery IP wykorzystywane mogą w być w różnych celach. Przede wszystkim jest to dobre rozwiązanie w przypadku ewentualnego włamania do domu czy firmy. Użytkownik może od razu zareagować i powiadomić odpowiednie służby. Warto tu wspomnieć, że kamery IP mogą być instalowane nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynku. Poza tym urządzenie to często wykorzystywane jest np. do kontroli pracowników w firmie bądź np. ekipy remontowej w domu. Nierzadko również takie kamery stosuje się do podglądania zwierząt, najczęściej psów, kiedy domownicy pozostawiają je same w domu.