iphone 14 pro max
Najlepszy sprzęt

iPhone 14 Pro Max w skrócie – jaki ekran, wideo i funkcje oferuje nowe urządzenie?

iPhone 14 Pro Max to wysokiej klasy smartfon, który oferuje nieblaknący wyświetlacz. Oznacza to, że ekran telefonu nie pogorszy się z czasem, co czyni go doskonałą inwestycją dla tych, którzy chcą zachować swój telefon w nieskazitelnym stanie. Urządzenie zawiera również takie funkcje jak panel OLED, który pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu i głębszej czerni. Ponadto iPhone 14 Pro Max posiada obsługę sieci 5G i jest napędzany przez układ A16 Bionic firmy Apple – co czyni go jednym z najpotężniejszych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. W połączeniu z dużym 6,7-calowym wyświetlaczem, długim czasem pracy na baterii i imponującym systemem kamer (który obejmuje trzy tylne kamery), iPhone 14 Pro Max jest z pewnością siłą, z którą należy się liczyć w przestrzeni smartfonów premium.

Płynne wideo, wiele trybów aparatu i olśniewający wyświetlacz

iPhone 14 Pro Max, który kupimy już m.in. na iSpot.pl, ma takie funkcje jak Dynamic Island, całkowicie nowy design, który oferuje więcej miejsca na aplikacje i usługi. Dzięki 6,7-calowemu wyświetlaczowi OLED, telefon jest dwukrotnie jaśniejszy niż poprzedni model i o 30% bardziej energooszczędny. Jest również wyposażony w nowy aparat 48MP, który przechwytuje dwa razy więcej światła niż poprzednie modele i wytwarza mniej szumów w warunkach słabego oświetlenia, a jednocześnie zapewnia nagrywanie wideo 4K z prędkością 24 klatek na sekundę i 1080p slow-motion.

iPhone 14 Pro Max ma 6,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2796 na 1290 pikseli i gęstości 460 ppi. Dzięki obsłudze szerokiej gamy kolorów P3 i technologii True Tone jest on olśniewający i niezwykle wierny kolorom. Zawartość HDR również wygląda atrakcyjie, ponieważ telefon może uzyskać niesamowitą jasność – do 2000 nitów – gdy jest to potrzebne, zachowując głębokie poziomy czerni.

Nowa funkcja ProMotion od Apple

Jedną z funkcji, która będzie obecna w iPhone 14 Pro Max, jest nowa technologia ProMotion firmy Apple. Pozwala ona na dynamiczne odświeżanie obrazu do 120 Hz. Oznacza to, że gdy patrzysz na ekran, będzie on automatycznie dostosowywał częstotliwość odświeżania w zależności od tego, co robisz. Tak więc, jeśli po prostu scrollujesz media społecznościowe lub e-mail, ekran może pozostać w trybie około 60 Hz. Ale jeśli grasz w grę lub oglądasz film, może przejść automatycznie do 120fps. Co najważniejsze z perspektywy wyświetlania – wszystko wygląda płynniej.

Funkcja Haptic Touch w iPhone 14 Pro max, szybkie ładowanie i więcej RAM

Haptic Touch zasadniczo rozszerza 3D Touch, umożliwiając użytkownikom długie naciśnięcie na elementy w systemie iOS, aby uzyskać dostęp do dodatkowej zawartości lub menu bez konieczności silnego naciskania na wyświetlacz.

Ma nieco więcej pamięci RAM niż standardowy iPhone 14, ale jego największym roszczeniem do sławy jest duża bateria – co zapewnia mu niezwykle długi czas pracy na baterii. Inne funkcje obejmują zmodernizowany system kamer z LIDAR dla lepszego wykrywania głębi i portretów w trybie nocnym, a także łączność 5G. Odporna na odciski palców powłoka oleofobowa pomaga utrzymać telefon w nieskazitelnym stanie, a szybkie ładowanie bezdotykowe ułatwia uzupełnianie energii bez konieczności używania kabli Lightning.